اما زندگی فیلم ایرانی نیست!

در فیلمهای ایرانی، آدمها در نگاه اول عاشق می شوند، تا آخر پای عشقشان می مانند، به هم می رسند، خوشبخت می شوند و به قول قصه های قدیمی، سالیان دراز به خوبی و خوشی در کنار هم زندگی می کنند.


در فیلمهای ایرانی، محال است عشق یک طرفه ای وجود داشته باشد و حتی اگر هم باشد قطعا دو طرفه خواهد شد و اگر هم نشود، بلافاصله فرد عاشق با مورد بهتری آشنا می شود که به شدت او را دوست دارد و همین باعث می شود فورا معشوق قبلی را به طور کامل از ذهنش پاک کند و با فرد جدید سالیان دراز به خوبی و خوشی در کنار هم زندگی کنند.


در فیلمهای ایرانی مهم نیست که یکی پولدار است و یکی فقیر، یکی تحصیلکرده است و یکی بی سواد، یکی جدی و معقول و متین است و یکی جُل و بی وقار و یک جوری، یکی از خانواده ای اشرافی و بااصل و نسب است و یکی از خانواده ای معمولی، یکی مذهبی و مقید است و یکی بی اعتقاد و بی قید. کافی است دو نفر همدیگر را بخواهند و آن وقت علیرغم همه این تفاوتها با هم خوشبخت می شوند و سالیان دراز به خوبی و خوشی در کنار هم زندگی میکنند (و نصیحتهای همه سرد و گرم روزگار چشیده ها هم زیر سوال می رود.)


در فیلمهای ایرانی مهم نیست که طرف دزد است،  کلاهبردار است، قاتل است، سابقه دار است، دروغهایی به بزرگی فیل گفته است یا هر چیز دیگری. مهم این است که همه ی این کارها را به خاطر فلانی کرده است و فلانی به پاس این همه کاری که به خاطرش شده چشم روی همه اشتباهاتش می بندد و با او می ماند و او هم قول می دهد دیگر تکرار نشود و دیگر هم تکرار نمی شود و سالیان دراز به خوبی و خوشی در کنار هم زندگی می کنند.


در فیلمهای ایرانی، طرف معتاد است که باشد، بیماری لاعلاج واگیردار دارد که داشته باشد، روانی است که باشد، خیانت کرده است که بکند، زن دوم گرفته است که بگیرد، مهم این است که فلانی را دوست دارد و همین دوست داشتن باعث می شود با هم ازدواج کنند و سالیان دراز به خوبی و خوشی در کنار هم زندگی کنند.


در فیلمهای ایرانی، یک پسر عاشق یک دختر می شود و کلی رفتارهای تابلو نشان می دهد و تابلو حرف می زند و یک جوری است که خنگ ترین افراد دنیا هم می فهمند چه خبر است، بعد وقتی تصمیم می گیرد راز دلش را به دختر بگوید و دست و پایش را گم می کند و سرخ می شود و به لکنت می افتد دختر خنگولانه نگاهش می کند و اصلا و ابدا حتی حدس هم نمی زند که ممکن است این پسر بخواهد خواستگاری یا ابراز علاقه کند تا بتوانند سالیان دراز به خوبی و خوشی در کنار هم زندگی کنند.


در فیلمهای ایرانی، پدرزنها هر چه از دهانشان در می آید به دامادهایشان می گویند و از آنها بیگاری می کشند و تحقیرشان می کنند و کلی منت سرشان می گذارند و اصلا جزء بنی آدم حسابشان نمی کنند و... ولی باز دامادها عاشق زنشان هستند و او را می پرستند و رفتار بد پدرزنشان هیچ تاثیری روی رفتار آنها با خانم ندارد و حتی محض رضای خدای یک غر کوچک هم نمی زنند که چرا پدرت این را گفت یا این طور رفتار کرد و به این ترتیب معلوم است که سالیان دراز به خوبی و خوشی در کنار هم زندگی می کنند.


در فیلمهای ایرانی، حتما حتما حتما حتما تعداد دختر و پسرهای مجرد برابر است  و هیچ کس نه مجرد می ماند و نه می خواهد مجرد بماند و در نهایت، هر پسری با دختر مورد نظر خودش ازدواج می کند و می روند سر خانه و زندگیشان و سالیان دراز..............................................................................................
منبع این نوشته : منبع
دراز ,فیلمهای ,سالیان ,زندگی ,خوبی ,خوشی ,سالیان دراز ,فیلمهای ایرانی، ,زندگی کنند ,حتما حتما ,دوست دارد